Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : AD Round Up: Najczęściej komentowane artykuły z 2010 roku

2 lata ago

445 words

Zbliża się koniec roku, a po tysiącach artykułów, projektów, wywiadów, wiadomości, filmów i wszelkich informacji związanych z architekturą będziemy mogli znaleźć czas na naszą ostatnią Round Ups 2010.
Dziś najczęściej komentowane artykuły tego roku.
Pamiętaj, że nie oznacza to najlepszych artykułów lub najlepszych projektów, to tylko pięć artykułów, które wy, nasi czytelnicy, postanowiliście omówić.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
2010 Pritzker Prize: SANAA Ogłoszono laureata nagrody Pritzkera: japońska praktyka SANAA utworzona przez Kazuyo Sejima i Ryue Nishizawa.
SANAA podążał za Stevenem Hollem w sondażach (moim faworytem na przyszły rok), co było bardzo mocne w przyznaniu nagrody od zeszłego roku (czytaj dalej.) Burj Khalifa (dawniej Burj Dubai) otwiera: najwyższy budynek na świecie Ostateczna wysokość utrzymywana w tajemnicy do ostatniej chwili, byliśmy świadkami niesamowitego otwarcia najwyższego budynku na świecie.
Burj Dubai, arcydzieło inżynierii zaprojektowane przez Skidmore Owings & Merrill (SOM), zostało ostatecznie przemianowane na Burdż Chalifa na cześć Khalifa bin Zayeda Al Nahyana, rządzącego szejka z Abu Zabi, który pomógł Dubowi w czasie kryzysu finansowego z ponad 25 miliardami dolarów ( czytaj dalej.) Cleveland Clinic Lou Ruvo Center for Brain Health / Frank Gehry Kilka tygodni temu przedstawiliśmy Wam jeden z najnowszych projektów autorstwa Franka Gehry ego, Cleveland Clinic Lou Ruvo Center for Brain Health w Las Vegas.
Centrum jest wspierane przez Keep Memory Alive i ma stać się krajowym źródłem najbardziej aktualnych badań i informacji naukowych dotyczących leczenia choroby Alzheimera, Parkinsona, Huntingtona i ALS (Lou Gehrig.
S Choroba), a także skupienie się na zapobieganiu, wczesnym wykrywaniu i edukacji (czytaj dalej.) Rosa Muerta / Robert Stone Po odwiedzeniu jego strony internetowej, nawiązałem kontakt z Robertem Stone em i wymieniłem kilka e-maili.
Jest on czytelnikiem Blogu i był bardzo podekscytowany faktem, że dzieli się swoją pracą z czytelnikami.
Byłem także bardzo podekscytowany, gdy dowiedziałem się więcej o nim io tym, co kryje się za Rosa Muerta i innymi projektami, nad którymi pracował na pustyni w Kalifornii ( czytaj dalej.) Gehry vs LEED Frank Gehry może zwykle urozmaicić sytuację.
Ostatnie jego komentarze na temat zrównoważonego rozwoju dowodzą, że 81-letni starchitek wciąż pozostaje prowokacyjny i wstrząsający, tak jak zawsze.
W wywiadzie dla Blair Kamin z Chicago Tribune, Gehry w zasadzie odrzucił LEED i jego wysiłki, aby nasze środowisko stało się bardziej ekologiczne.
Podczas gdy jego opozycja może być skierowana głównie w stronę systemu punktowego LEED, a nie ogólnego zielonego ruchu, jego komentarze, jak zwykle, wzbudziły pewne kontrowersje (czytaj więcej.)
[hasła pokrewne: elektrociepłownia siekierki, wodociągi kościan, obróbka miedzi ]

Powiązane tematy z artykułem: elektrociepłownia siekierki obróbka miedzi wodociągi kościan