Skip to content

Ze swiata architektury – Czy American Dream zmierza w kierunku gęstości, miejsca zamieszkania i dostępności do udogodnień

2 lata ago

626 words

Konsultacje Ipera / Atlas Architecture.
Gürkan Akay Niedawna ankieta na temat fakturowania firm architektonicznych w całym kraju ujawniła rosnący trend wśród właścicieli domów.
preferencje.
W ankiecie AIA Home Trends Survey opublikowano serię wykresów, które wskazują na wzrost preferencji w zakresie niskich kosztów utrzymania i opcji domowych związanych z efektywnością energetyczną w latach 2011-2012, wraz ze wzrostem zapotrzebowania na domy znajdujące się w pobliżu udogodnień w okolicy.
Oznacza to, że kupujący w domu odchodzą od autocentrycznego stylu życia na przedmieściach z połowy wieku i przypadkowo wybierają bardziej zrównoważony wybór, w którym spacerowanie i transport publiczny mogą mieć pierwszeństwo.
Główny ekonomista AIA, Kermit Baker, PhD, Hon.
AIA zwraca uwagę, że w wielu obszarach obserwuje się wzrost zainteresowania lokalizacjami miejskimi na terenach nadmorskich, oraz ogólną presję w społecznościach na publiczny dostęp i bliskość miejsc pracy, opcje handlowe i otwartą przestrzeń.
Co kryje się za tym trendem.
Czy wpływ zrównoważonego projektowania włamuje się do głównego nurtu amerykańskiego sumienia kupującego dom.
Czy zrównoważony rozwój zmienia American Dream .
Kiedy rynek nieruchomości odzyskuje przytomność z powodu koszmaru wykluczenia, ludzie czytają priorytety, gdzie i jak żyją.
Izolacja i wykluczenie niektórych społeczności podmiejskich może nie odzwierciedlać zrównoważonej przyszłości warunków życia w Ameryce.
W czasach, gdy ludzie świadomie ograniczają wydatki, nabywcy domu szukają opcji, które pomagają zmniejszyć koszty transportu i udogodnienia.
Pan Baker zauważa wzrost liczby zgłoszeń, który polega na zabudowaniu pustych i niewykorzystanych miejsc w ramach już opracowanego kontekstu lub modernizacji istniejących budynków.
Oznacza to, że ludzie są gotowi żyć w bardziej gęstym kontekście miejskim niż przedmieścia i zazwyczaj wynika z tego, że oznacza to dostęp do transportu publicznego i udogodnień publicznych, które obejmują parki i otwarte przestrzenie, a także punkty handlowe, sklepy spożywcze, rozrywkę i oczywiście możliwości zatrudnienia.
Te udogodnienia nie są standardem przy każdym rozwoju infillacji, ale artykuł Matta Tindera o AIA stwierdza, że społeczności mobilizują samorządy lokalne do ustanowienia poziomu dostępności za pomocą transportu publicznego i udogodnień.
Pomimo wzrostu tych zmian w gęstości zaludnienia, trend pokazuje, że ludzie wciąż szukają udogodnień dostępnych w lokalnych społecznościach, takich jak ogrody społecznościowe, otwarte przestrzenie i możliwości rekreacyjne.
Tak więc nacisk na lokalnych w gęstość miast jest godne uwagi przejście od poprzednich pokoleń.
Badanie ankiet Home Design AIA; za pośrednictwem AIA Ponadto nabywcy domowi decydują się na opłacalne i zrównoważone podejście do opcji renowacji i przeróbek w swoich domach.
AIA odnotowuje powstanie prostszych, skromniejszych i współczesnych projektów dla nowych domów.
Wzrasta również liczba domów jednopiętrowych i konstrukcji ganek.
Chłodne dachy, wytrzymałe materiały dachowe i łatwe w utrzymaniu powierzchnie zewnętrzne stały się popularnymi opcjami.
Nie zawsze jest tak, że to, co jest opłacalne, jest również zrównoważone ze względów środowiskowych i społecznych, ale w ramach tych opcji istnieje tendencja, która prowadzi do obu.
Mniejsza ilość materiałów, mniejszy rozwój nowej infrastruktury, więcej otwartych przestrzeni i mniejsze uzależnienie od aktywnych metod ogrzewania i chłodzenia to warunki, które są radarem trwałego rozwoju, a więc także pozornie opłacalnymi opcjami.
Badanie ankiet Home Design AIA; za pośrednictwem AIA Według ankiety AIA, przeprowadzającej wywiady z 500 firmami architektonicznymi skupiającymi się na sektorze mieszkaniowym, odnotowano stały wzrost wśród dodatków, zmian, przebudowy, kupujących po raz pierwszy, a nawet domów luksusowych w latach 2011-2012.
E589 / Architekci EAT; Dzięki uprzejmości architektów EAT Via AIA, Home Trends Trends Survey; Wykresy i wykresy Dzięki uprzejmości AIA.org
[podobne: egbud, kwota mleczna olx, rurgaz ]

Powiązane tematy z artykułem: egbud kwota mleczna olx rurgaz