Skip to content

Architektura i nowoczesne budownictwo – mARkeT / Liong Lie Architects

2 lata ago

405 words

Liong Lie Architects udostępnił nam najnowszy wpis o konkursie.
MARkeT ., zaprojektowany jako ruchomy, pływający rynek, aby odnowić cykl art-trade dla Opgap, gdzie zdobyli trzecią nagrodę w październiku.
Ich celem było stworzenie świadomego wrażenia zakupowego w inspirującym otoczeniu, od stworzenia do kupującego.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Stworzenie rynku sztuki, to nie tylko stworzenie przestrzeni handlowej, to miejsce, w którym artysta i ludzie spotykają się, gdzie spotykają się, rozmawiają, wymieniają się pomysłami.
Jest to jednocześnie miejsce, w którym artysta może znaleźć inspirację, a także przyjazne środowisko pracy, w którym może łatwo odnaleźć swoją izolację, skoncentrować się lub spotkać z innymi, aby poszerzyć swój horyzont i zwiększyć swoją kreatywność.
Jest to stworzenie mikrokosmosu, małego społeczeństwa, reprezentacji różnych światów ścierających się ze sobą.
kolaż 02 Zainspiruj się.
Podróż: od Odysei na Księżyc, zawsze była źródłem inspiracji, marzeń, przygody.
Opowieść o stworzeniu społeczności artystycznej, która poprzez pływającą podróż wzdłuż rzeki spotyka się i wymienia pomysły, kreatywność, pieniądze i życie z różnymi krajami, miastami, wioskami i krajobrazami, które spotka podczas swojej przygody.
Jednocześnie pojawienie się rynku w mieście, z powolnością prądu rzeki, stworzy duże wydarzenie aktywizujące handel, zainteresowanie i życie !! Wymiana kulturalna będzie ciągłym przepływem, który połączy różne osoby i miejsca: artysta otrzyma i da, jest nowym cyklem, który przekształca sztukę w głównego dyrygenta, który wprowadzi nowe życie w istniejące przestrzenie i będzie czerpał inspirację z różne środowiska.
kolaż 03 Z architektonicznego punktu widzenia wyzwaniem było stworzenie wygodnej pływającej zrównoważonej przestrzeni, która może gromadzić i dezagregować w wyniku różnej sytuacji.
Konfiguracja podróżna musi spełniać pewne wymogi transportowe i techniczne, a jednocześnie gwarantować artystom możliwość pracy i tworzenia.
Otwarta konfiguracja musi być elastyczna, aby dostosować się do różnych portów, miast, pomostów i zapewnić dobrą przestrzeń wystawową i sklepową.
Istnieją dwa rodzaje otwieranych modułów: jeden dla mniejszych sklepów / atelier, dla kawiarni, administracji i pomieszczeń usługowych, który tworzy rdzeń rynku w rodzaju konfiguracji wioska / labirynt, a drugi moduł, większy, które otwierają się w rodzaju mack, aby dotrzeć do ziemi.
Podczas ruchu elementy te łączą się w ścisły organizm, który zapewnia ochronę i komfort.
plany
[przypisy: tokarnia sosenka, egbud, kwota mleczna olx ]

Powiązane tematy z artykułem: egbud kwota mleczna olx tokarnia sosenka