Skip to content

Budownictwo i architektura : Jednostki mieszkalne Lego na ulicy / Jaye Moon

2 lata ago

285 words

Jaime Rojo W celu złagodzenia stresu i frustracji związanych z ciągłym kryzysem mieszkaniowym w Nowym Jorku, Jaye Moon, artysta uliczny z Brooklynu, postanowił opuścić nowe budynki wykonane z legos kołyszących się w kończynach drzew lub zawinięte wokół ich pni.
Ostrożnie zaprojektowana, zablokowana geometria jej architektonicznej konstrukcji pozwala na rozszerzanie się gałęzi drzew i unikanie uszkodzeń.
Łapiąc oko miejscowych nowojorczyków i urzekając każdego, kto może przejść przez jej twórczość, Moon mówi, że wybrała Legos jako medium, ponieważ są gotowymi przedmiotami, które naśladują przemysłowe, mechaniczne zastosowania i ponieważ przywołują dziecinną niewinność i poczucie zabawy .
Więcej zdjęć i informacji po przerwie.
Kiedy odkryjesz jeden z domów na drzewie na ulicy, twój umysł podskoczy do fascynującego miniaturowego świata nad twoją głową i twoja ręka może odruchowo sięgnąć, by otworzyć jedno z drzwi Lillipution lub dotknąć palcem małego okna.
Podczas specjalnego programu rezydencyjnego w zeszłym tygodniu w Seulu, Moon znalazła kilku małych ochotników, którzy zaoferowali pomoc w jej najnowszej instalacji street artu.
.
Jaime Rojo Każda starannie zaplanowana konstrukcja jest specyficzna dla jej lokalizacji, czy to na ciężarówce z drzewa, czy na innej ulicy.
Jej projekty są starannie zabezpieczone, aby każda próba usunięcia skutecznie zniszczyła kawałek.
Chociaż pomysł, że mieszkanie może z łatwością stać się przenośnym i przenośnym, budzi jej zainteresowanie, ona również zostawia kolorowe tabliczki przyklejone do ścian lub pod zakamarkami, z których każda zawiera frazy, tajne wiadomości i kolorowe wulgarne słowa.
.
Jaime Rojo
[hasła pokrewne: żółty jeż olkusz, elektrociepłownia siekierki, rurgaz ]

Powiązane tematy z artykułem: elektrociepłownia siekierki rurgaz żółty jeż olkusz