Skip to content

Budownictwo wczoraj i dzis : AD Round Up: Religijna architektura Część V

2 lata ago

377 words

Miliony ludzi na całym świecie będą świętować dziś Boże Narodzenie.
Postanowiliśmy więc przedstawić naszą piątą selekcję architektury religijnej z pięcioma niesamowitymi kościołami z Chorwacji, Nowej Zelandii, Chile i Niemiec.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Sala Papieża Jana Pawła II / Randić & Turato Kościół Matki Boskiej z Trsat jest jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Chorwacji.
Według legendy, aniołowie przenieśli Tabernakulum Nazaretu Świętej Rodziny do Trsat w dniu 10 maja 1291, gdzie pozostał aż do 1294, kiedy anioły przeniosły go do Loreto we Włoszech (czytaj dalej.) Waiuku Church / Jasmax Projekt obejmował odnowienie i przedłużenie istniejąca ramka A z lat 60.
Kościół.
Przestrzeń kościelna została zreorganizowana w celu zwiększenia liczby miejsc siedzących i dodano nowy salon, kuchnię, pomieszczenia biurowe i sale spotkań.
Projekt skupił się na potrzebie otwarcia obiektu bardziej dla społeczności, stworzenia przejrzystego budynku i zaproszenia do zwiedzania Waiuku (czytaj dalej.) Church (ita) / Supersudaka Obok jednego z miasta Talca.
najtrudniejsze getta – Villa Las Americas – ten kościół w Villa la Paz służy nie tylko jako miejsce kultu religijnego, ale obejmuje również agendę społeczną w ramach programu wspólnotowego.
Ze względu na wyjątkowo niski budżet można wybudować tylko kaplicę (czytaj dalej.) Kaplica św.
Benedykta / Kunze Seeholzer Stojąca na polanie w środku parku starego zakładu przędzalniczego Kolbermoor, to Kaplica św.
Benedykta.
Odwiedzający wchodzą do świętej przestrzeni przechodząc przez wysoki portal wejściowy, w którym znajduje się mały dzwonek kaplicy: klasyczny obraz kościoła z dzwonnicą nie jest opuszczony, ale raczej interpretowany z nowoczesnym duchem (czytaj dalej.) Kościół parafialny Święty Luke Ewangelista / Roman Vukoja & Robert Kriznjak Kompleks parafii kościelnej ma na celu dostarczenie jej zawartości nowej jakości życia dla nowej części Zagrzebia, w szczególności dzielnicy Travno.
W trakcie procesu tworzenia tego projektu szczególną uwagę poświęcono sakralności jako uniwersalnemu tematowi architektonicznemu.
Istotną kwestią jest to, że kościół jest nie tylko budynkiem, ale i żywym.
wierzący.
społeczność .
miejsce spotkań i dom modlitwy.
(Czytaj więcej.)
[podobne: łęcz trans, sławbud, elektrociepłownia siekierki ]

Powiązane tematy z artykułem: elektrociepłownia siekierki łęcz trans sławbud