Skip to content

Ze swiata architektury – Massimiliano i Doriana Fuksas projektują Centrum Kultury w Chengdu

2 lata ago

318 words

Studio Fuksas Massimiliano i Doriana Fuksas zostały ogłoszone zwycięzcami międzynarodowego konkursu na projekt i budowę pierwszego centrum kulturalnego w Chengdu w Chinach.
W swojej zwycięskiej propozycji Fuksas połączył cztery eliptyczne budynki ze spiralną strukturą, tworząc kompleksowy kompleks artystów, który oferuje centrum sztuki widowiskowej, centrum kulturalne, biuro Writer and Literary Association oraz apartamentowiec dla artystów.
Dowiedz się więcej o Chengdu Tianfu Cultural and Performance Center po przerwie.
Projekt został zainspirowany starożytnym symbolem miasta Chengdu, które zostało zniszczone przez trzęsienie ziemi w 2008 roku i ma reprezentować chęć społeczności chińskiej do patrzenia w przyszłość, koncentrując się na sztuce i kulturze.
.
Studio Fuksas Jak opisali Massimiliano i Doriana Fuksas, projekt był pomyślany jako symfonia architektonicznych tomów, tworząc efekt muzyki, której można słuchać oczami.
Na łącznej powierzchni około 110 000 metrów kwadratowych eliptyczny kształt każdego budynku daje wrażenie ciągłego ruchu i ciągłych wibracji.
Powierzchnia fasady to ciągła wstęga pokryta metalową skórą z geometrycznymi otworami, które umożliwiają wpadanie naturalnego światła do wnętrza czterech tomów.
Kompleks składa się z centrum sztuki widowiskowej, w którym mieszczą się dwie teatry na 1800 miejsc oraz sala muzyczna na 600 miejsc siedzących, a także centrum kulturalne z 3000 miejscowym teatrem i galerią wystawową, biura Writer and Literary Association oraz apartamentowiec dla artystów.
Wszystkie programy są otoczone zielonymi ogrodami, które przywołują kolorowe, wschodnie wzgórza Syczuanu.
.
Studio Fuksas Construction ma rozpocząć się na początku 2013 r., Odzwierciedlając dynamikę i chęć rozwoju dużej społeczności Chengdu ., która jest piątym najbardziej zaludnionym miastem w Chinach.
Architekci: Massimiliano i Doriana Fuksas Lokalizacja: Chengdu, Sichuan, Chiny Powierzchnia: 89 384 m2 Powierzchnia: 110 000 m2 Koszt: 150 milionów euro Rok projektowy: 2012 Przejrzyj imponującą listę dzieł stworzonych przez Massimiliano i Dorianę Fuksas tutaj na Blogu!
[podobne: tokarnia sosenka, castorama legnica, ciasto wapienne cena ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama legnica ciasto wapienne cena tokarnia sosenka